Badanie KTG można przeprowadzić każdej kobiecie w ciąży. Co to jest?

Nowoczesna medycyna pozwala nie tylko do pełnego monitorowania stanu zdrowia przyszłej matki, ale również rosnącego w niej dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ badanie przeprowadzone przez specjalistyczny sprzęt pozwala w większości przypadków uniknąć komplikacji podczas ciąży i porodu. Badanie KTG pozwala kontrolować pracę małego serca i monitorować siłę skurczów macicy.

Kiedy badanie KTG powinno być przeprowadzone?

Badanie KTG jest zazwyczaj wykonywane pod koniec ciąży i w czasie porodu. Dzięki badaniu położna i lekarz na bieżąco mogą zobaczyć, w jakim stanie jest dziecko. Jeśli dzieje się coś niepokojącego, z pewnością zapis aparatu KTG to pokaże.

W okresie ciąży

W czasie ciąży badanie KTG zazwyczaj trwa 30 minut, choć lekarz może podjąć decyzję o przedłużeniu badania do godziny. Co ważne, badanie nie powoduje żadnego ryzyka i niedogodności. Jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka. Położna położy cię na łóżku, na lewym boku. Na brzuchu zostaną umieszczone 2 małe peloty (głowice, zamontowane na elastycznych pasach). Jedna jest używana do monitorowania częstości pracy serca płodu a druga do oceny czynności skurczowej macicy.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt.